Československý florbalový pohár

English  

2. ročník je za nami

Po minuloročnom úspešnom premiérovom ročníku Československého florbalového pohára sa organizátori z ŠK Harvard rozhodli pokračovať v novozačatej tradícií turnaja. O hlavnú cenu v podobe prize money vo výške 500 € súperilo v Mestskej športovej hale v Partizánskom v prvý júlový víkend opäť osem kolektívov.

Podujatie, ktoré otvoril primátor Partizánskeho Jozef Božik, malo tentoraz medzinárodný punc. Poľský celok Eurotrip Unihockey obsadil siedme miesto, kým o dve priečky lepšie skončili florbalisti švajčiarskeho družstva Freunde des gepflegten ballsports, ktoré ako jediné malo vo svojich radoch aj zástupkyne nežného pohlavia. „Úroveň a organizácia turnaja boli výborné. Aj s pohostinnosťou sme boli maximálne spokojní. Slovensko považujem za príjemnú krajinu a v Partizánskom sa nám veľmi páčilo. Nie sme ale spokojní s umiestnením, keďže sme chceli turnaj vyhrať. Na budúci rok prídeme každopádne so silnejším družstvom,“ povedal po turnaji kapitán švajčiarskeho družstva Severin Bärtschi.

Omladený prvoligový tím usporiadateľa ŠK Harvard predviedol sympatický výkon, no na postup do súbojov o medaily nestačil. V otváracom stretnutí viedli zverenci trénera Dušana Ďuríčka nad úradujúcim vicemajstrom slovenskej extraligy už 5:0, no v záverečných sekundách prišli o plný bodový zisk. Po hladkom víťazstve 7:2 nad poľským tímom Eurotrip Unihockey a tesnej prehre 0:1 s FBC Frýdek-Místek z Českej republiky, prišli Partizánčania o postup do súbojov o medaily len kvôli horšiemu gólovému skóre v porovnaní s trenčianskymi florbalistami. Harvard obsadil nakoniec šieste miesto po prehre 2:4 s celkom z krajiny Helvétského kríža. „Pre nás nebolo dôležité celkové umiestnenie, ale to, že sme dali možnosť ukázať sa aj trom našim dorastencom. Som rád, že dokázali využiť, čo sa naučili, a len potvrdili moje očakávania,“ konštatoval tréner FBK Harvard Partizánske Dušan Ďuríček, ktorý pridal i stručné zhodnotenie vystúpenia svojich zverencov: „V základnej skupine sme odohrali výborné zápasy a chýbalo len veľmi málo, aby sme sa dostali do semifinále. V poslednom stretnutí so Švajčiarmi sme urobili viacej chýb ako súper a to rozhodlo, že sme skončili na šiestom mieste.“

Tretí v konečnom poradí skončil obhajca minuloročného prvenstva AS Trenčín, ktorý mal vo svojich radoch aj organizátormi zvoleného najlepšieho hráča turnaja Juraja Matejku. V stretnutí o bronz florbalisti spod hradu Matúša Čáka zdolali Snipers Bratislava vysoko 11:4.


Najlepší hráč: Juraj Matejka (AS Trenčín)
Najlepší strelec: Martin Ulman (FBC Frýdek-Místek)
Najlepší brankár: Maroš Palko (FRAM Floorball Team)

O dôstojnú bodku za druhou edíciou Československého florbalového pohára sa vo finále postarali český FBC Frýdek-Místek a FRAM Floorball Team nabitý slovenskými reprezentantmi. Dramatické stretnutie vyústilo po remíze 4:4 v riadnom hracom čase do samostatných nájazdov. V nich boli úspešnejší florbalisti Frýdku-Místku, ktorí premenili dva a zaslúžene zodvihli nad hlavy víťazný pohár. „Pocity máme skvelé! Náš tím bol poskladaný na poslednú chvíľu, preto sme veľmi šťastní. Turnaj bol veľmi náročný a na druhej strane aj kvalitne zorganizovaný. Na budúci rok určite prídeme obhajovať prvenstvo,“ nechal sa počuť autor víťazného samostatného nájazdu Martin Ulman z FBC Frýdek-Místek, ktorý sa s deviatimi zásahmi stal najlepším strelcom turnaja. Za najlepšieho brankára podujatia bol vyhlásený Maroš Paľko z družstva FRAM Floorball Team.


Radosť víťazov turnaja.

Autor: Marián Petrík (noviny Tempo)


Vydal: FBK Harvard, 19. 08. 2017
Komentáre k článku

30.6. - 1.7. 2018
Partizánske
Slovakia

Partneri
Mesto Partizanske TSK
Florbal4u Hummel
Infinity Club Sintra
Noviny Tempo MTP
Streftec Slovak NHL
Rekuk NajPohare
Technicke sluzby SlovakFitness.sk
AXE Tevos
Prihlásené tímy
FBC Frýdek Místek AS Trencin
Freunde des gepflegten Ballsports FRAM Floorball Team
FBK Harvard Partizánske Lumberjacks Rohrdorf
Asics Stars Snipers Bratislava
Sme na Facebooku

ŠK Harvard Partizánske